Які документи необхідно підготувати для оформлення кредиту

 

У кожного в житті трапляються несподівані труднощі. Ці ситуації можуть бути пов'язані з різного роду фінансовими негараздами, такими як затримки зарплати або несподівані витрати на лікування чи відновлення майна після обстрілу окупантами. Події останніх років рідко дозволяють розслабитись, підкидаючи ті чи інші несподіванки, і важливо мати надійну фінансову подушку для їх вирішення.

Першими руку допомоги подають родичі та друзі. Але не завжди у них є необхідна сума, яку можна з легкістю викроїти з бюджету. Тому варто розглядати й альтернативні варіанти, такі як кредит в банку або звернення до фінансових компаній. 

Особливості кредитування в банку

Банки є ключовими гравцями на ринку споживчого кредитування. Протягом багатьох років вони займали провідні позиції в цій галузі. У банків є величезний досвід та серйозні фінансові можливості, завдяки чому вони можуть позичати великі суми на тривалий строк. 

Відсотки за користування кредитом у банках розраховуються на річній основі та коливаються в середньому в діапазоні 20-40%. Але важливо пам'ятати, що відсоткова ставка не завжди є єдиною витратою на кредит. До неї можуть додаватися щомісячні комісії за обслуговування, страхові внески та інші додаткові платежі. 

Ще однією особливістю банківського кредитування є його цільова спрямованість. Зазвичай банки виділяють кошти під конкретну мету, таку як придбання певного майна, і не дозволяють витрачати їх на інші потреби. Таким чином, банківські кредити більш підходять для великих покупок, коли є достатньо часу для вибору необхідного товару і оформлення необхідної документації.

Переваги банківського кредиту:

 1. можливість отримати велику суму грошей, яка дозволяє здійснити крупну покупку;

 2. довгий термін кредитування дає можливість розподілити на багато платежів, що полегшує відшкодування;

 3. менша, ніж у фінансових компаніях, процентна ставка.

Недоліки банківського кредиту включають:

 1. бюрократія при оформленні — документи для оформлення кредиту займають довгий перелік;

 2. обов'язковість вказання мети кредитування, що обмежує можливість використання коштів на інші потреби;

 3. довгий строк оформлення, який може зайняти кілька робочих днів, що не завжди підходить у випадках нагальних потреб;

 4. жорстка залежність від кредитної історії, яка робить шанси на отримання кредиту дуже малими у клієнтів з простроченнями.

 5. часта вимога щодо застави або поруки, що додає складностей при оформленні кредиту;

 6. великий відсоток відмов на етапі заявки на кредит.

Особливості онлайн-кредитування

Мікрофінансові організації в Україні активно функціонують протягом останнього десятиріччя. На сучасному ринку є кілька десятків компаній, проте лише декілька з них є відомими і користуються великим попитом серед населення. Усі вони спеціалізуються на видачі невеликих сум грошей, зазвичай від 100 до 18 000 гривень, і на короткі терміни, зазвичай від 2 до 30 днів. 

Важливою особливістю є те, що клієнти можуть витрачати отримані кошти на будь-що, без прив'язки до певного виду покупки.

Левова частка клієнтів таких фінансових компаній — люди, які зіткнулися з невідкладними фінансовими проблемами та потребують швидкого рішення. Їх приваблюють швидкість прийняття рішення та простота оформлення кредиту. У цьому аспекті фінансові компанії не мають рівних. Заявки на кредити можна подавати онлайн, і це доступно практично цілодобово. Вимоги мінімальні, документи для отримання кредиту — це лише паспорт, ідентифікаційний номер та номер банківської картки. Надійні  фінансові компанії надають чітку та прозору інформацію щодо вартості кредиту та приймають рішення щодо його видачі за лічені хвилини.

Оскільки фінансові компанії видають кредити практично усім бажаючим і мають невеликий відсоток відмов, це тягне за собою високий ризик неповернення позикових коштів. Саме тому відсотки за користування кредитами в фінансових компаніях зазвичай вищі, ніж у банках. Так, в середньому в Україні базова відсоткова ставка в фінансових компаніях складає 1,5% на день. Проте важливою особливістю мікрокредитів є їхні короткострокові характеристики, що призводить до невеликої загальної переплати за весь кредитний період. Крім того, нові клієнти можуть отримати перший кредит під символічний відсоток, іноді навіть безкоштовно. Деякі фінансові компанії надають перший кредит під 0,01% на день, що фактично є найвигіднішими умовами в сфері кредитування.

Переваги отримання кредитів у фінансових компаніях:

 1. Мінімальний пакет документів. Для отримання позики достатньо мати ідентифікаційний номер та паспорт, що робить процес оформлення максимально зручним та швидким.

 2. Швидка відповідь. Фінансові компанії відомі високою швидкістю розгляду заявок. Зазвичай ви можете отримати відповідь на свою заявку протягом 15 хвилин, і для постійних клієнтів цей процес може зайняти навіть менше часу.

 3. Низький відсоток відмов. У порівнянні з банками, мікрофінансові організації мають менше суворих вимог, тому шанси на отримання кредиту тут вищі.

 4. Покращення кредитної історії. Якщо ви своєчасно розрахуєтеся з позикою, це може поліпшити вашу кредитну історію, що важливо для майбутніх фінансових операцій.

 5. Немає потреби в заставі та поручителях. У багатьох випадках ви не повинні надавати майно в заставу або залучати поручителів.

 6. Програми лояльності. Деякі фінансові компанії пропонують програми лояльності для постійних клієнтів, які можуть забезпечити додаткові переваги.

Недоліки кредитів у фінансових компаніях:

 1. Невеликі суми і строки кредитування. Фінансові компанії зазвичай спеціалізуються на видачі невеликих сум грошей на короткий термін. Це може бути недостатньо для задоволення великих фінансових потреб.

 2. Вищі порівняно з банками відсотки. Відсоткові ставки за кредитами у фінансових компаніях зазвичай вищі, ніж у банків. Це може призвести до більшої вартості кредиту для позичальника.

Проте варто відзначити, що фінансові компанії постійно розвиваються та вдосконалюють свої продукти. З'являються пропозиції із видачі кредитів на більші суми та на триваліший строк. Запускаючи подібні продукти, мікрофінансові організації наближаються до банківської ніші та намагаються задовольнити різноманітні фінансові потреби клієнтів.

Перелік документів для отримання кредиту онлайн

Кредитування в онлайн-форматі має свої особливості, які роблять його зручним і привабливим для багатьох клієнтів. Основні переваги цього виду кредитування полягають у відсутності необхідності фізичної присутності в офісах банківських установ, вистоювання в чергах, звільнення від необхідності збирати документи для кредиту у великій кількості для підтвердження фінансової стабільності.

Для отримання онлайн-кредиту зазвичай потрібно надати лише паспортні дані та ідентифікаційний код. Це дозволяє значно спростити процес отримання фінансової допомоги та зекономити час позичальників.

Що робити, якщо у вас немає всіх необхідних документів?

Отримання кредиту в банку може допомогти реалізувати важливі плани. Однак сама процедура оформлення кредиту досить складна і вимагає низку документів для підтвердження фінансової здатності та відповідності критеріям банку. Що робити, якщо у вас немає усіх необхідних документів? Давайте розглянемо можливі варіанти.

Які документи потрібні для отримання кредиту в банку?

Перелік необхідних документів для оформлення кредиту може варіюватися в залежності від банку. Найчастіше вимагають такі:

 • паспорт громадянина України;.

 • ідентифікаційний код;

 • довідка про доходи, копія трудової книжки, довідка з місця роботи, податкова декларація чи інші документи, що підтверджують вашу фінансову стабільність;.

 • документи про власність. У разі потреби в забезпеченні кредиту (наприклад, іпотечний кредит), може знадобитися документація про нерухомість або інше майно;

 • свідоцтво про шлюб. Ваша “друга половина” має підтвердити, що не заперечує проти кредиту, тому може знадобитися також її/його письмова згода. 

Це загальний перелік, які документи необхідні для оформлення кредиту в банках. Важливо пам'ятати, що кожен банк має власні вимоги та критерії для підтвердження кредиту.

Що робити, якщо немає всіх необхідних документів для банку?

На українському ринку споживчого кредитування виділяються дві основні категорії фінансових установ. Першу нішу успішно зайняли банки, що готові надавати великі суми позик на значні строки. Однак, вони відзначаються меншою оперативністю та більшою обережністю при розгляді заявок від клієнтів.

Другий сегмент ринку належить фінансовим компаніям. Основними перевагами їхніх послуг є простота та швидкість отримання кредитів, а також висока доступність для різних клієнтів. Фінансові компанії спеціалізуються на видачі невеликих позик на короткий термін, призначених для термінових потреб. Слід зауважити, що це зовсім різні фінансові інструменти, кожен — зі своєю філософією та завданнями, які дозволяють клієнтам обирати рішення для індивідуальних потреб.

Якщо вам не доступний кредит у банку через різні обставини, звернення до фінансових компаній є відмінною альтернативою. Фінансові компанії надають швидкі та доступні фінансові послуги, зазвичай вимагаючи лише паспорт та ідентифікаційний код. Це може бути зручним рішенням для отримання фінансової допомоги у випадках невеликих потреб або термінових ситуацій.